4 kuuga 20 000 eurot läbi ühisrahastuse

Stardipaik.ee kaudu on 4 kuuga Eesti spordi toetuseks kogutud üle 20 000 euro.

Eesti esimeses spordiprojektidele suunatud ühisrahastusplatvormis Stardipaik.ee on nelja esimese tegevuskuuga edukalt lõppenud 10 projekti, mida on 543 inimest toetanud 21 549 euroga. Kokku on Stardipaik.ee keskkonnas nelja kuuga avaldatud 24 projekti, mida on toetanud üle 700 inimese üle 30 000 euroga. 7 projekti ei ole eesmärgiks soovitud toetussummat kokku kogunud ja toetajatele on nende toetus tagastatud.

Stardipaik.ee keskkonna kaudu on näiteks endale uued odad saanud Eesti tipp-odaviskajate tiim Mätas ja Kirt, Baltikumi meister võrkpallis Kohila soetas uue pallikahuri ja Tartu Tammeka naiskond mängib sel hooajal uhiuutes mängusärkides, eksponeerides TÜ Kliinikumi Lastefondi logo.

„Meil on äärmiselt hea meel, et nii sportlased kui ka spordifännid on enda jaoks avastanud ühisrahastuse võimalused.“ kommenteeris Stardipaik MTÜ juhatuse liige Kristel Kõiv. „Eestis on palju spordifänne, kellel on soov ja võimalus toetada sporti ja sportlasi. Spordi rahastus ei pea sõltuma vaid riigipoolsetest toetustest – ka kogukonna liikmed ja spordifännid saavad palju ära teha, et oma lemmikuid toetada.“

Ühisrahastus tähendab seda, et ühiselt toetades kogutakse suurem vajaminev summa kokku väikeste summade kaupa. Toetussummad kantakse projekti avaldajale ainult sellisel juhul, kui projekt osutub edukaks ehk kogub lõpptähtajaks eesmärgiks seatud toetussumma. Kui projekt ei kogu piisavalt toetajaid, kantakse toetussummad toetajatele tagasi.

Stardipaik MTÜ on 2014. aastal loodud mittetulundusühing, mis haldab uut spordiga seotud projektidele mõeldud ühisrahastusportaali www.strardipaik.ee, mis alustas tegevust 16. detsembril, 2014. Stardipaik.ee keskkonna tehnilise teostuse on loonud Eesti iduettevõte Vamp Digital OÜ.