Blogi

EPL: Koht, kust saab väike vutimeeskond püksid ja maailmameister ravi

Koht, kust saab väike vutimeeskond püksid ja maailmameister ravi

Jaan Martinson

Stardipaik viib kokku annetajad ja sportlased, kel toetust vaja. Seni on aidatud 17 projekti.

Iseenesest hämmastav, et mullu detsembris tööd alustanud ühisrahastuskeskkond Stardi-
paik, millest (spordi)üldsus suurt ei tea, on sedavõrd jõuliselt startinud. Viie kuuga on toetatud 17 abivajajat – nii maailmameistrit kui ka väikelinna jalgpallisatsi. Kogusumma 36 302 eurot avaldab muljet.

Stardipaiga idee on lihtne. Näiteks Tõrva jalgpallimeeskond tahtis uusi särke-pükse. Summa arvestati kokku, saadi 1600 eurot, ja portaalile esitati ideeprojekt. See kiideti heaks ja algas rahakogumine põhimõttel kõik või mitte midagi. Ehk kui summa täis ei tule, tagastatakse raha annetajatele ja abivajajale jäävad tühjad pihud. Tõrval läks hästi, nad ei pea püksata platsile lippama.

Odameeste uuendus

Stardipaigas tegid avastardi odaviskajad – MM-i kaheksas ja EM-i kuues Risto Mätas ning tema treener ja treeningukaaslane Magnus Kirt –, kelle viskevahendid olid vanad ja väsinud. „Odad kestavad aasta, siis tuleb need välja vahetada,” ütles Mätas. „Enda taskust on keeruline kahe võistlus- ja kolme treeningoda eest 2500 eurot välja käia. Kultuurkapitalist ja muudest fondidest inventari jaoks raha ei eraldata, sponsoritega on, nagu on. Õnneks tahab Eesti inimene hädasolijat toetada, saime meiegi oma odad kätte. Igal juhul suur tänu kõigile!”

Esimesed profisportlased, kes vajamineva summa kokku said, olid vasaraheitepiigad Kati Ojaloo ja Anna Maria Orel. Neil oli tarvis 1090 eurot Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuva treeninglaagri jaoks, saadi 1317 eurot. „Kui arvestada töö hulka, mida tegime – reklaamisime projekti kõikjal ja iga päev, palusime sotsiaalmeedias sõpru, et nad meid
Aafrikasse saadaksid –, siis tuli tunnitasu üsna madal,” muigas Ojaloo.

[gtblockquote]Viie kuuga on kogutud muljetavaldavad 36 302 eurot.[/gtblockquote]

„Vanemad püsisid valvel, olid valmis viimasel päeval puudujääva raha arvele kandma. Saime õnneks ise hakkama. Meil oli üle poolesaja toetaja, kes tilkhaaval tiigi täitsid. Loodetavasti jäävad nad meid edaspidi fännama.”

Kõige suurema rahahunniku – eilse seisuga 5330 eurot, ja annetamine veel käib – on kokku kuhjanud ujumislootus Kregor Zirk, kes läheb sügisest Inglismaale Plymouthi kolledžisse ja peab tasuma õppemaksu. „Eks ma ole pisut üllatunud,” tunnistas Zirk. „Läksin täispangale, riskisin ja taotlesin maksimumi. Samas kartsin, et häid inimesi nii palju ei leidu ja eesmärgiks seotud 4400 eurot ma kokku ei saa. Tegelikult sain ruttu ja kuhjaga. Vaatamata sellele, et liiga palju ma enesereklaamiga ei tegelenud.” Tavaks on, et iga annetaja saab sportlaselt midagi vastu. Zirkilt saab kümne euro eest sügava kummarduse ja nii edasi kuni ühistreeninguni välja.

Meistrile raviaparaat

Maailmameistrile kohaselt sai kõige kiiremini vajamineva raha kokku vehkleja Julia Beljajeva. Ta vajas Rio OM-iks ettevalmistamiseks laserraviseadet, mis maksab 1600 eurot. Juba teisel päeval otsustas üks firma kogu puuduoleva summa tema arvele kanda. „Mul on sõnulseletamatult hea meel,” tänas Beljajeva. „Olen üllatunud, et kõik nõnda nobedalt juhtus. Tore, kui inimesed appi tulevad, sest laserraviaparaati oli mulle hädasti tarvis.”

Kes veel abi vajab?

Ühisrahastuskeskkonnas on praegu viis käimasolevat projekti. Peale Kregor Zirki ja Julia Beljajeva, kes on oma soovitud summa juba enne tähtaega kokku saanud, saab abistada veel kolme sportlast. Judoka Juhan Mettis soovib tuge, et minna Pariisi Grand Slamile. Noor iluuisutaja Victoria Lass ootab abi suvelaagritesse minekuks. Tai- ja kikkpoksija Edvin-Erik Kibus soovib end maailma tippu treenida. Rohkem infot, kuidas sportlasi toetada: www.stardipaik.ee.

Allikas: http://epl.delfi.ee/news/sport/koht-kust-saab-vaike-vutimeeskond-puksid-ja-maailmameister-ravi?id=71656931

Lisa kommentaar

Stardipaik.ee kasutab enda leheküljel küpsiseid, et paremini kohandada lehte meie kasutajate eelistuste järgi. Jätkates lehekülje kasutamist, nõustute meie küpsiste poliitikaga.

Rohkem infot